Menu

Årgang 2001/2002 drenge

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Anders Lehnsdal
Assistenttræner
profil
Kenni Reimer Hansen

Spillerliste

ingen img
Adrian Schønsted-Madsen
ingen img
Alexander Digvijay Brydensholt
ingen img
Andreas Melbye
ingen img
Andreas Wittschieben
ingen img
Anton Kallenbach
ingen img
Christian Bardram
ingen img
Christian E. Mistarz
ingen img
Christian Engelmann
ingen img
Danni Uhre Andersen
ingen img
Gustav Spove
ingen img
Gustav Stenholm
ingen img
Ibrahim Houji
ingen img
Jacob Møller
ingen img
Jakob Amstrup
profil
Jakob Krogh Madsen
ingen img
Joachim Ahrent Cardél
profil
Johan Stræde
ingen img
Jonas Borgwardt
ingen img
Jonas Frandsen
ingen img
Kritsada Saengchit
ingen img
Lauritz Mpho Krebs
ingen img
Lucas Leonhardt Nielsen
ingen img
Ludvig Dreyer-Jensen
profil
Magnus Gude Lykken
ingen img
Marcus Bauer
ingen img
Marcus Vogt Poulsen
ingen img
Marius Bie-Olsen
ingen img
Martin Weilguny
ingen img
Mathias Gabs-Pedersen
ingen img
Mohammad Irout
ingen img
Muad Ghanim
ingen img
Nicolai Schack
ingen img
Oliver Elmgreen
ingen img
Oscar Emil Dam
ingen img
Oskar Sigurd Brammer
ingen img
Peter Jul Hobolth
ingen img
Rasmus Vinding Hansen
ingen img
Robert Press Petersen
profil
Theodor Hedegaard Hansen
ingen img
Tobias Christian Kragelund Strande
ingen img
William Alexander Yde
ingen img
William Hein
ingen img
William Schwarz

StillingU17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund BS 72 0 0 0 0 0
2 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
3 BK Friheden 0 0 0 0 0
4 BSF 0 0 0 0 0
5 Hareskov IF 0 0 0 0 0
6 Ishøj IF 0 0 0 0 0
7 Røde Stjerne BK 0 0 0 0 0
8 Stenløse BK 0 0 0 0 0
9 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0

StillingU16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Måløv BK 1 1 0 0 3
2 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
3 Farum BK 0 0 0 0 0
4 FC Ballerup 0 0 0 0 0
5 Jyllinge FC (1) 0 0 0 0 0
6 Lundtofte Boldklub 0 0 0 0 0
7 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
8 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
9 Værløse BK 0 0 0 0 0
10 Gladsaxe-Hero BK 1 0 0 1 0

KampprogramU17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2

August 2017

Albertslund BS 72
19. aug
Kl. 11.30
Ude
Sportspladsen i Syd

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
25. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Hareskov IF
September 2017

Bagsværd BK
1. sep
Kl. 18.00
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
8. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Stenløse BK

Ishøj IF
17. sep
Kl. 12.00
Ude
Ishøj Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
22. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

BK Friheden
Oktober 2017

BSF
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Ballerup Idrætspark

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
6. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Røde Stjerne BK

KampprogramU16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC (1)
19. aug
Kl. 11.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Virum Stadion

B. 1973, Herlev
September 2017

Farum BK
2. sep
Kl. 15.30
Ude
Farum Park

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
9. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Virum Stadion

Lundtofte Boldklub

Virum-Sorgenfri BK
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Virum Stadion

Værløse BK

Gladsaxe-Hero BK
23. sep
Kl. 13.30
Ude
Gladsaxe Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
30. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Rosenhøj BK
Oktober 2017

Måløv BK
7. okt
Kl. 11.45
Ude
Måløv Idrætspark

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
13. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

FC Ballerup

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1

August 2017

Virum-Sorgenfri BK (M)
29. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Birkerød IF "Skjold" (Øst 2)

KampprogramUngdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1

August 2017

Virum-Sorgenfri BK (1)
23. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

FA 2000 (Øst)

Holdets aktiviteterDrenge U16 + U17

August 2017
22.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
23.
onsdag

19:00 - 20:45

Kamp
Virum-Sorgenfri BK (1) - FA 2000 (Øst)
Kaplevej
24.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
25.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
25.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Hareskov IF
27.
søndag

12:00 - 13:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - B. 1973, Herlev
Kaplevej
29.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
31.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
September 2017
1.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
1.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Bagsværd BK - Virum-Sorgenfri BK
2.
lørdag

15:30 - 16:50

Kamp
Farum BK - Virum-Sorgenfri BK
Kaplevej
5.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
7.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
8.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
8.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Gladsaxe-Hero BK
9.
lørdag

12:00 - 13:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Lundtofte Boldklub
Kaplevej
12.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
14.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
15.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
16.
lørdag

12:00 - 13:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Værløse BK
Kaplevej
17.
søndag

12:00 - 13:20

Kamp
Ishøj IF - Virum-Sorgenfri BK
19.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
21.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
22.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
22.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - BK Friheden
23.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - Virum-Sorgenfri BK
Kaplevej
26.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
28.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
29.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
30.
lørdag

14:00 - 15:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Rosenhøj BK
Kaplevej
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
BSF - Virum-Sorgenfri BK
3.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
5.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
6.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
6.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Brøndbyernes IF
7.
lørdag

11:45 - 13:05

Kamp
Måløv BK - Virum-Sorgenfri BK
Kaplevej
10.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
12.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Kaplevej
13.
fredag

17:00 - 18:00

Træning
Specifiktræning
Kaplevej
13.
fredag

18:00 - 19:20

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - FC Ballerup
Kaplevej