Menu

Årgang 2005 Drenge

Holdets stab

Træner
profil
Preben Önnerth
Træner
profil
Habibou Keita
Assistenttræner
profil
Marius Nielsen
Træner
profil
Niels Bech Nielsen
Holdleder
profil
Charlotte Østerby
Holdleder
profil
Torben Christiansen
Holdleder
profil
Paul Mollerup

Spillerliste

profil
Abraham Hadgu
profil
Albert Brink Jakobsen
profil
Alfred Maglehøj Hansen
profil
Andreas Larsen
profil
Bertil Brückner
profil
Bertram Boye larsen
profil
Bertram Dalgas Rasmussen
ingen img
Christian Rousøe
profil
David Lohmann Willumsen
profil
David Thyssen
profil
Gustav Emil Schiørring
profil
Gustav Falch
profil
Jakob Aarup Nielsen
profil
Johannes Lykke Christiansen
profil
Jonathan Blædel
profil
Kasper Borg
profil
Lucas Celvin Bech Nielsen
profil
Lukas Schjøtz
profil
Mads Mollerup
profil
Malthe Nielsen
ingen img
Marius Andersen
profil
Max Emil Munk
profil
Mikkel Leerhøj
profil
Mikkel Rossing
profil
Nikolai Hasenberg
ingen img
Nikolaj Baltzer
profil
Nikolaj Larsen
profil
Oscar Borgsmidt
profil
Oscar F.F Falkenberg
profil
Oscar Krohn
profil
Otto Helk
ingen img
Patryk Cieslik
profil
Philip Aporta
profil
Rasmus Leerhøj
profil
Rasmus Purup
profil
Sebastian Wichmand Løber
profil
Simon Wilhelm Henz Kjeldsen
profil
Sofus Byrgiel Lyngdal
profil
Sofus Wulff
profil
Sylvester De Marco
profil
Thomas Radich Jørgensen
profil
Thure Winding Freund
profil
Tobias Høgsberg Lorentzen
profil
Valdemar Krag
profil
William Grønnegaard Fischer
profil
William Østerby

StillingU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 0 0 0 0 0
2 Ledøje-Smørum Fodbold 0 0 0 0 0
3 Måløv BK 0 0 0 0 0
4 Stenløse BK 0 0 0 0 0
5 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
6 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bagsværd BK 1 1 0 0 3
2 Værløse BK 1 1 0 0 3
3 IF Bytoften 1 1 0 0 3
4 Gladsaxe-Hero BK 1 0 1 0 1
5 Slagslunde-Ganløse IF 1 0 1 0 1
6 Farum BK 0 0 0 0 0
7 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
8 Kr. Værløse IF 1 0 0 1 0
9 BSV af 2016 1 0 0 1 0
10 Lundtofte Boldklub 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndby Strand IK 1 1 0 0 3
2 Gladsaxe-Hero BK 1 1 0 0 3
3 Virum-Sorgenfri BK 1 1 0 0 3
4 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
5 BK Avarta 0 0 0 0 0
6 Glostrup 0 0 0 0 0
7 Greve Fodbold (1) 0 0 0 0 0
8 Lyngby Boldklub 1921 1 0 0 1 0
9 BSV af 2016 1 0 0 1 0
10 Lundtofte Boldklub 1 0 0 1 0

KampprogramU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2

August 2017

Måløv BK
20. aug
Kl. 11.00
Ude
Måløv Idrætspark

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
27. aug
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Stenløse BK
September 2017

Ølstykke FC
2. sep
Kl. 12.30
Ude
Ølstykke Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
10. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

AB

Ledøje-Smørum Fodbold
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
24. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Måløv BK

Stenløse BK
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Stenløse Stadion

Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
8. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Ølstykke FC

AB
15. okt
Kl. 11.30
Ude
Akademisk Boldklub

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
29. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Ledøje-Smørum Fodbold

KampprogramU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2

August 2017

Virum-Sorgenfri BK
UDS
Hjemme
Virum Stadion

Farum BK

BSV af 2016
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Rundforbi Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
31. aug
Kl. 18.45
Hjemme
Virum Stadion

Slagslunde-Ganløse IF
September 2017

Bagsværd BK
8. sep
Kl. 18.30
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Gladsaxe-Hero BK
15. sep
Kl. 17.30
Ude
Gladsaxe Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
22. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Kr. Værløse IF

IF Bytoften
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Gladsaxe skole

Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
6. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Virum Stadion

Lundtofte Boldklub

Værløse BK
12. okt
Kl. 17.00
Ude
Værløse Stadion

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4

August 2017

Virum-Sorgenfri BK
2 - 0
Hjemme
Virum Stadion

Lyngby Boldklub 1921

Lundtofte Boldklub
27. aug
Kl. 11.00
Ude
Lundtofte Idrætsplads

Virum-Sorgenfri BK
September 2017

Virum-Sorgenfri BK
2. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

Greve Fodbold (1)

Bagsværd BK
9. sep
Kl. 10.00
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
15. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Virum Stadion

BSV af 2016

Brøndby Strand IK
21. sep
Kl. 18.30
Ude
Langbjergskolen

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
29. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Virum Stadion

Glostrup
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Virum Stadion

BK Avarta

Gladsaxe-Hero BK
11. okt
Kl. 18.00
Ude
Gladsaxe Stadion

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1

August 2017

Brønshøj BK (2)
22. aug
Kl. 18.30
Ude
Tingbjerg I P

Virum-Sorgenfri BK (1)

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2005

August 2017
20.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Måløv BK - Virum-Sorgenfri BK
Kaplevej 46 A
22.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Brønshøj BK (2) - Virum-Sorgenfri BK (1)
Kaplevej 46 A
27.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
BSV af 2016 - Virum-Sorgenfri BK
27.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Lundtofte Boldklub - Virum-Sorgenfri BK
27.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Stenløse BK
31.
torsdag

18:45 - 19:45

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Slagslunde-Ganløse IF
September 2017
2.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Greve Fodbold (1)
2.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Ølstykke FC - Virum-Sorgenfri BK
8.
fredag

18:30 - 19:30

Kamp
Bagsværd BK - Virum-Sorgenfri BK
9.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Bagsværd BK - Virum-Sorgenfri BK
10.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - AB
15.
fredag

17:30 - 18:30

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - Virum-Sorgenfri BK
15.
fredag

18:15 - 19:15

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - BSV af 2016
17.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Ledøje-Smørum Fodbold - Virum-Sorgenfri BK
21.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Brøndby Strand IK - Virum-Sorgenfri BK
22.
fredag

18:00 - 19:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Kr. Værløse IF
24.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Måløv BK
29.
fredag

17:45 - 18:45

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Glostrup
30.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
IF Bytoften - Virum-Sorgenfri BK
30.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Stenløse BK - Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017
6.
fredag

17:30 - 18:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Lundtofte Boldklub
6.
fredag

18:00 - 19:00

Træningskamp
Træningskamp (hjemmebane)mod HIK Hold 1
Kaplevej 46 A
7.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - BK Avarta
8.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Ølstykke FC
11.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - Virum-Sorgenfri BK
12.
torsdag

17:00 - 18:00

Kamp
Værløse BK - Virum-Sorgenfri BK
15.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
AB - Virum-Sorgenfri BK
29.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Ledøje-Smørum Fodbold