Menu

Holdets stab

Træner
profil
Casper Simonsen
Assistenttræner
profil
Ketil Berg-Sørensen
Assistenttræner
ingen pic
Adrian Schønsted-Madsen
Assistenttræner
profil
Jonas Amtoft
Assistenttræner
ingen pic
gustav risom
Holdleder
profil
Olav Døssing

Spillerliste

ingen img
ahmed alhillo
profil
Aksel Lundsgaard Ejrnæs
ingen img
Alfred Gammelgaard Matthiesen
ingen img
Andreas Stræde
ingen img
Bertram Holm Simonsen
ingen img
Christian Høj
ingen img
Christoffer Münster-Hansen
profil
Daniel Hedegaard
ingen img
Eddie Keita
ingen img
Frederik Helms-Olesen
ingen img
Gisli Atlason
ingen img
Gustav Hasse Tversted
ingen img
Herbert Brink Bjerre
ingen img
Jacob Bergmann
ingen img
Jakob Dan Ewe
ingen img
Johannes Mouridsen
ingen img
Kevin Zhou
ingen img
Linus Thingholm
ingen img
Mads Rønn Siiger
profil
Mads Wix Laugesen
ingen img
Mads Wonsild
ingen img
Magnus Wittrup Juel
ingen img
Marius Fink
ingen img
Marius Skou
ingen img
Matei iordache
ingen img
Mikkel Baumgard
ingen img
Niklas Døssing
ingen img
Oliver Gioia
ingen img
Oliver Mellbin
ingen img
Oliver Thing
ingen img
Rasmus Jørgensen
ingen img
Sigurd Emil Schmidt
ingen img
Valdemar Lykke Lützhøft
ingen img
William Høgh Olesen
ingen img
William Sylvest Aasberg
ingen img
William Varto Skjelmose

StillingU11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ballerup BK 1 1 0 0 3
2 Værløse BK 1 1 0 0 3
3 FC Holte 0 0 0 0 0
4 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
5 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
6 Rudersdal Boldklub 0 0 0 0 0
7 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
8 Hareskov IF 1 0 0 1 0
9 BSV af 2016 1 0 0 1 0

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BSF 1 1 0 0 3
2 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
3 Farum BK 0 0 0 0 0
4 Gladsaxe-Hero BK 0 0 0 0 0
5 Hareskov IF 0 0 0 0 0
6 IF Bytoften 0 0 0 0 0
7 Lyngby Boldklub 1921 0 0 0 0 0
8 Orient GI 0 0 0 0 0
9 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
10 Bagsværd BK 1 0 0 1 0

KampprogramU11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

August 2017

Virum-Sorgenfri BK
20. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

FC Holte

Værløse BK
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Værløse Stadion

Virum-Sorgenfri BK
September 2017

Virum-Sorgenfri BK
2. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

BSV af 2016

Virum-Sorgenfri BK
16. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

Ballerup BK

Hareskov IF
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Birkevang

Virum-Sorgenfri BK

IF Skjold Birkerød
30. sep
Kl. 13.00
Ude
Birkerød Stadion

Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
8. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

Hørsholm-Usserød IK

Rudersdal Boldklub
14. okt
Kl. 13.00
Ude
Vedbæk Stadion

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

August 2017

Virum-Sorgenfri BK
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

IF Bytoften

Hareskov IF
28. aug
Kl. 17.30
Ude
Birkevang

Virum-Sorgenfri BK
September 2017

B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 14.00
Ude
Elverroad

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Virum Stadion

Lyngby Boldklub 1921

Virum-Sorgenfri BK
17. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Virum Stadion

Bagsværd BK

Farum BK
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Farum Park

Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Virum Stadion

Orient GI

Gladsaxe-Hero BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Gladsaxe Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
11. okt
Kl. 17.15
Hjemme
Virum Stadion

BSF

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2007

August 2017
20.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - FC Holte
Kaplevej
26.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Værløse BK - Virum-Sorgenfri BK
27.
søndag

10:00 - 16:00

Stævne
Rosenhøj Cup søndag den 27. august
27.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - IF Bytoften
28.
mandag

17:30 - 18:30

Kamp
Hareskov IF - Virum-Sorgenfri BK
September 2017
2.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - BSV af 2016
3.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Virum-Sorgenfri BK
10.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Lyngby Boldklub 1921
16.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Ballerup BK
17.
søndag

13:00 - 14:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Bagsværd BK
23.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Hareskov IF - Virum-Sorgenfri BK
23.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Farum BK - Virum-Sorgenfri BK
30.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
IF Skjold Birkerød - Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Orient GI
7.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Gladsaxe-Hero BK - Virum-Sorgenfri BK
8.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Hørsholm-Usserød IK
11.
onsdag

17:15 - 18:15

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - BSF
14.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
Rudersdal Boldklub - Virum-Sorgenfri BK