Menu

Holdets stab

Træner
profil
Casper Simonsen
Assistenttræner
profil
Jonas Amtoft
Assistenttræner
ingen pic
Gustav Risom
Holdleder
profil
Olav Døssing

Spillerliste

profil
Aksel Lundsgaard Ejrnæs
ingen img
Alexander Reitzel
ingen img
Alfred Gammelgaard Matthiesen
ingen img
Andreas Stræde
ingen img
Bertram Holm Simonsen
ingen img
Christian Høj
ingen img
Christoffer Münster-Hansen
profil
Daniel Hedegaard
ingen img
Eddie Keita
ingen img
Frederik Helms-Olesen
ingen img
Gisli Atlason
ingen img
Gustav Hasse Tversted
ingen img
Herbert Brink Bjerre
ingen img
Jakob Dan Ewe
ingen img
Johannes Mouridsen
ingen img
Kevin Zhou
ingen img
Mads Rønn Siiger
profil
Mads Wix Laugesen
ingen img
Mads Wonsild
ingen img
Magnus Wittrup Juel
ingen img
Marius Fink
ingen img
Marius Skou
ingen img
Niklas Døssing
ingen img
Oliver Gioia
ingen img
Oliver Thing
ingen img
Oscar Boye Hansen
ingen img
Rasmus Jørgensen
ingen img
Sigurd Emil Schmidt
ingen img
Thomas Reventlow-Mourier
ingen img
Valdemar Lykke Lützhøft
ingen img
William Sylvest Aasberg
ingen img
William Varto Skjelmose

KampprogramU11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1

November 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

Melby-Liseleje IF
December 2017

IF Skjold Birkerød
Spillet
Ude
Birkerød Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Stenløse BK
Januar 2018

Farum BK
Spillet
Ude
Farum Park

Virum-Sorgenfri BK

Hørsholm-Usserød IK
27. jan
Kl. 13.00
Ude
Hørsholm Idrætspark

Virum-Sorgenfri BK
Februar 2018

Espergærde IF
4. feb
Kl. 12.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK
Marts 2018

Virum-Sorgenfri BK
4. mar
Kl. 10.30
Hjemme
Virum Stadion

Frem Hellebæk

Virum-Sorgenfri BK
18. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Virum Stadion

Lyngby Boldklub 1921

Nivå-Kokkedal FK
24. mar
Kl. 10.00
Ude
Karsemosegård

Virum-Sorgenfri BK

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2007

Januar 2018
27.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
Hørsholm-Usserød IK - Virum-Sorgenfri BK
Februar 2018
3.
lørdag

09:00 - 10:00

Andet
VSB - ØIF (C række)
Kaplevej
3.
lørdag

11:00 - 12:00

Andet
Hekla - VSB (A-række)
Kaplevej
4.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Espergærde IF - Virum-Sorgenfri BK
24.
lørdag

09:45 - 10:45

Andet
Stenløse - VSB (A-række)
Kaplevej
24.
lørdag

09:45 - 10:45

Andet
Stenløse - VSB (C-række)
Kaplevej
24.
lørdag

10:30 - 11:30

Andet
VSB - Hekla (A-række)
Kaplevej
25.
søndag

10:30 - 11:30

Andet
VSB - BK Hekla (C række)
Kaplevej
Marts 2018
3.
lørdag

10:00 - 11:00

Andet
ØIF - VSB (C række)
Kaplevej
4.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Frem Hellebæk
10.
lørdag

09:15 - 10:15

Andet
CL kamp hjemme mod Aakanden (A-række)
Kaplevej
18.
søndag

09:00 - 10:00

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Lyngby Boldklub 1921
24.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Nivå-Kokkedal FK - Virum-Sorgenfri BK
April 2018
7.
lørdag

10:30 - 11:30

Træningskamp
Træningskamp VBS - BK Skjold (A-række)
Kaplevej