Menu

Holdets stab

Træner
profil
jørgen bjerregaard
Træner
profil
Torbjørn Lange
Holdleder
profil
Torbjørn Lange
Assistenttræner
profil
Yusuf Aryobi
Assistenttræner
profil
Christian Mau Kai
Assistenttræner
ingen pic
Magnus Strouhal
Assistenttræner
ingen pic
Elias Storch Danielsen

Spillerliste

ingen img
Ahmad Ahmad
profil
Aksel Houmann Nielsen
profil
Alexander Hvitved
ingen img
Andreas Reinholt Oldenburg
profil
Anton Harder Sindt
ingen img
Aske Thomsen
ingen img
Bertil Ising Bagger
ingen img
Bertram Hessellund
profil
Carl Ernest Hope Kristoffersen
profil
Cornelius Vogel
ingen img
Elias Rønjom Lindeskov
ingen img
Emil Juhl
profil
Felix Moestrup
ingen img
Frederik B. Andersen
profil
Frederik Tolsøe Albæk
profil
Gustav Møller
ingen img
Gustav Qvistgaard
ingen img
Herman Strack Lorensen
ingen img
Jakob Sletsgaard Asmussen
ingen img
Johan Rønjom Lindeskov
ingen img
Johannes Søsted
profil
Julius Sander Toftkjær
ingen img
Laust Dyrman Elsøe
profil
Luca Arnoldi Scheibler
profil
Mads Aggerholm Bjerregaard
profil
Milius Lindeblom Bonderup
ingen img
Nikolas Brandt
ingen img
Oliver Itenov
ingen img
Oliver Vignir Tomasson
ingen img
Oscar Borg Larsen
ingen img
Otto Blegvad Amtoft
profil
Otto Bødker Spinding
ingen img
Rasmus Ulslev
ingen img
Rune Permin
ingen img
Sebastian Hjarsbech
ingen img
Sylvester Engel Lange
ingen img
Sylvester Sonne-Hansen
profil
Teodor Lindeblom Bonderup
ingen img
Teodor Petrovic
ingen img
Tobias Frost Holten
profil
Valdemar Koldkjær Langsted
profil
Victor Strøm Christensen
ingen img
william Lindahl
ingen img
William Søefeldt Bjerregaard

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Januar 2018

Hellas
28. jan
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
28. jan
Kl. 10.36
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

KB (3)

Virum-Sorgenfri BK
28. jan
Kl. 10.54
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Brønshøj BK

BK Union
28. jan
Kl. 11.12
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6

Januar 2018

Virum-Sorgenfri BK
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Lyngby Boldklub 1921

Vanløse (2)
28. jan
Kl. 09.18
Ude
Kunst, Fælledparken

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
28. jan
Kl. 09.36
Hjemme
Kunst, Fælledparken

HB

B 1903
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Fælledparken

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1

November 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

FC Holte
December 2017

Lyngby Boldklub 1921
Spillet
Ude
Lyngby Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Blovstrød IF
Januar 2018

IF Skjold Birkerød
Spillet
Ude
Birkerød Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
27. jan
Kl. 14.00
Hjemme
Virum Stadion

Hillerød Fodbold
Marts 2018

BSV/RBK
3. mar
Kl. 13.00
Ude
Vedbæk Stadion Kunst

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
11. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Virum Stadion

Hørsholm-Usserød IK

Virum-Sorgenfri BK
17. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Virum Stadion

Snekkersten IF

Nivå-Kokkedal FK
25. mar
Kl. 11.30
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2008

Januar 2018
27.
lørdag

14:00 - 15:00

Træningskamp
Virum-Sorgenfri BK - Hillerød Fodbold
28.
søndag

09:00 - 10:12

DBU-Stævne
Stævne: Kunst, Fælledparken
28.
søndag

10:00 - 11:30

DBU-Stævne
Stævne: Kunst, Valby IP, tribunen
Februar 2018
4.
søndag

09:00 - 15:00

Stævne
Stævne (tid ukendt) + DBU 5 mands - til rådighed
Marts 2018
3.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
Stævne (tid ukendt) + BSV/RBK - Virum-Sorgenfri BK
4.
søndag

09:00 - 10:30

Stævne
Stævne (tid ukendt) + DBU 5 mands stævne - til rådighed
11.
søndag

09:00 - 10:00

Kamp
Stævne (tid ukendt) + Virum-Sorgenfri BK - Hørsholm-Usserød IK
17.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Stævne (tid ukendt) + Virum-Sorgenfri BK - Snekkersten IF
25.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
Stævne (tid ukendt) + Nivå-Kokkedal FK - Virum-Sorgenfri BK
Maj 2018
18.
fredag

18:00 - 16:00

Stævne
Pinse Cup Nykøbing Falster 2018