Menu

Holdets stab

Træner
profil
jørgen bjerregaard
Træner
profil
Torbjørn Lange
Holdleder
profil
Torbjørn Lange
Assistenttræner
profil
Yusuf Aryobi
Assistenttræner
profil
Christian Mau Kai
Assistenttræner
ingen pic
Magnus Strouhal
Assistenttræner
ingen pic
Elias Storch Danielsen
Assistenttræner
ingen pic
john frost
Assistenttræner
profil
Steffen Vogel
Assistenttræner
ingen pic
Morten Langsted
Assistent
profil
Jens Hjarsbech

Spillerliste

ingen img
Ahmad Ahmad
profil
Aksel Houmann Nielsen
profil
Alexander Hvitved
ingen img
Andreas Reinholt Oldenburg
profil
Anton Harder Sindt
ingen img
Aske Thomsen
ingen img
Bertil Ising Bagger
ingen img
Bertram Hessellund
profil
Carl Ernest Hope Kristoffersen
profil
Christoffer Jessen
profil
Cornelius Vogel
ingen img
Elias Rønjom Lindeskov
ingen img
Elias Tharin
ingen img
Emil Juhl
profil
Felix Moestrup
ingen img
Frederik B. Andersen
ingen img
Frederik Tolsøe Albæk
profil
Gustav Møller
ingen img
Gustav Qvistgaard
ingen img
Herman Strack Lorensen
ingen img
Jakob Sletsgaard Asmussen
ingen img
Johan Rønjom Lindeskov
ingen img
Johannes Søsted
profil
Julius Sander Toftkjær
ingen img
Laust Dyrman Elsøe
profil
Luca Arnoldi Scheibler
profil
Mads Aggerholm Bjerregaard
profil
Milius Lindeblom Bonderup
ingen img
Nikolas Brandt
ingen img
Oliver Itenov
ingen img
Oliver Vignir Tomasson
ingen img
Oscar Borg Larsen
ingen img
Otto Blegvad Amtoft
profil
Otto Bødker Spinding
ingen img
Rasmus Ulslev
ingen img
Rune Permin
ingen img
Sander Knudtzen
ingen img
Sebastian Hjarsbech
ingen img
Sylvester Engel Lange
ingen img
Sylvester Sonne-Hansen
profil
Teodor Lindeblom Bonderup
ingen img
Tobias Frost Holten
profil
Valdemar Koldkjær Langsted
ingen img
william Lindahl
ingen img
William Søefeldt Bjerregaard

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) beg. - 8. oktober • Pulje 3, 2 baner

Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Islev Skole

Hundige BK

Dalby IF / HFK fodbold
Spillet
Ude
Islev Skole

Virum-Sorgenfri BK

Orient GI (1)
Spillet
Ude
Islev Skole

Virum-Sorgenfri BK

Gundsømagle IF
Spillet
Ude
Islev Skole

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner

September 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Stavnsholt

Holbæk B&I (2)

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Stavnsholt

KFUM BK, Roskilde

Ringsted IF
Spillet
Ude
Stavnsholt

Virum-Sorgenfri BK

Holbæk B&I (1)
Spillet
Ude
Stavnsholt

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner

September 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Lejrehallen

Lynge-Broby IF

Hvalsø IF
Spillet
Ude
Lejrehallen

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Lejrehallen

FC Lejre

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 6

September 2017

KBK Hillerød
Spillet
Ude
Virum Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

Stenløse BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Virum Stadion

Slagslunde-Ganløse IF

BSV af 2016
Spillet
Ude
Virum Stadion

Virum-Sorgenfri BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 3 - 8. oktober • Pulje 8, 2 baner

Oktober 2017

Brede IF
Spillet
Ude
Skinderskovgård

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Skinderskovgård

Vallensbæk IF

IF Hjorten
Spillet
Ude
Skinderskovgård

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Skinderskovgård

B. 1973, Herlev (1)

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2008

November 2017
29.
onsdag

19:00 - 20:00

Andet
Interesse for at spille 8 mands udendørs i vintersæsonen
30.
torsdag

19:00 - 20:00

Andet
Ønsker om muligt at træne inde
30.
torsdag

19:00 - 20:00

Andet
Ønsker om muligt at træne ude