Menu

Holdets stab

Træner
profil
Rasmus Falck
Assistenttræner
profil
Carl Løkkegaard
Assistenttræner
ingen pic
Mads Albert Leerhøj
Holdleder
ingen pic
Morten Von Jessen
Holdleder
profil
Julie Weng Haar

Spillerliste

profil
August Bartholdy
ingen img
Casper Lind Mikkelsen
profil
Elias Weng Haar
profil
Fabian Brandis Rosengaard
ingen img
Felix Facklamm
ingen img
Felix Skovbo
profil
Frederik Arboe Marthedal
ingen img
Frederik Elias Juhl
profil
Frederik Hilbert Schwaner
profil
Gustav Bonafede
ingen img
Gustav Holm-Gregersen
ingen img
hans zhao
ingen img
Isak Bentel
profil
Issam Turkman
profil
Jakob Sjølin Kiil
ingen img
Jakob von Jessen
ingen img
Ludvig F. F. Falkenberg
profil
Mathias Hougaard Pedersen
profil
Nicholas Carl Kjærgaard
ingen img
Nikolaj Tune Lind
ingen img
Noah Nielsen
ingen img
Oscar Alexander Wang
ingen img
Peter Hammer
ingen img
Sigurd Sprogøe Jensen
ingen img
Valdemar Reitzel
ingen img
Villads Vangsted Hoffmann
ingen img
Yaowei Shen

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) begynder - 7. oktober • Pulje 6

Oktober 2017

Slangerup & Omegn IF
Spillet
Ude
Slangerup Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Slangerup Stadion

Allerød Fodbold Klub

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Hjemme
Slangerup Stadion

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

Slangerup & Omegn IF
Spillet
Ude
Slangerup Stadion

Virum-Sorgenfri BK

Holdets aktiviteterDrenge Årg 2010

Oktober 2017
29.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
November 2017
1.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
5.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
8.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
12.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
12.
søndag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne (tidspunkt ikke fastlagt)
Fælles afgang fra Kaplevej - spillested Helsinge-hallerne
15.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
19.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
22.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
26.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
26.
søndag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne (tidspunkt ikke fastlagt)
Fælles afgang fra Kaplevej - spillested Solvangshallen, Farum
29.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
December 2017
3.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
3.
søndag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne (tidspunkt ikke fastlagt)
Fælles afgang fra Kaplevej. Spillested - Solvangshallen, Farum.
6.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
10.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
10.
søndag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne (tidspunkt ikke fastlagt)
Fælles afgang fra Kaplevej. Spillested - Solvangshallen i Farum.
13.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
17.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
Januar 2018
3.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
7.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
10.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
14.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
17.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
21.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
24.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
27.
lørdag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne
Fælles afgang fra Kaplevej. Spillested - Lynge Hallen.
28.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
31.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
Februar 2018
3.
lørdag

13:00 - 18:00

Stævne
Indendørsstævne (tidspunkt ikke fastlagt)
Fælles afgang fra Kaplevej. Spillested - Lynge Hallen.
4.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
7.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
21.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal
25.
søndag

12:30 - 14:00

Træning
Træning
Hummeltoftehallen
28.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Træning
Virum Skoles Festsal