Menu

Holdets stab

Træner
profil
Jakob Jensen
Holdleder
profil
Kenneth Reeh

Spillerliste

profil
Andreas Bardram
ingen img
Andreas Gaudin
profil
Andreas Laungaard
ingen img
Denis Jarzabek
ingen img
Elias Ejlerskov
ingen img
Jamie Deacon
ingen img
Jens Dehn
ingen img
Jonas August Romer Larsen
ingen img
Marcus Zedler
ingen img
Mathias Grandt Petersen
ingen img
Mikkel Munkedal Tange
ingen img
Nicolai Dawall
ingen img
Nicolai Stenkilsson
ingen img
Noah Videcrantz
ingen img
Oscar P. Thrane
ingen img
Oskar Reeh
ingen img
Sebastian Schwarz
ingen img
Steen Tarp Sunding
ingen img
Svante Selmer Lykke Schou
profil
Thomas Hertz

StillingU19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Avarta 1 1 0 0 3
2 Allerød Fodbold Klub 2 1 0 1 3
3 B. 73, Slagelse 1 1 0 0 3
4 Karlslunde IF 1 1 0 0 3
5 Vemmelev SGI 1 1 0 0 3
6 Espergærde IF 1 1 0 0 3
7 Herlufsholm GF 1 1 0 0 3
8 Hillerød Fodbold 1 0 1 0 1
9 TFC Odsherred 1 0 1 0 1
10 Ringsted IF 1 0 0 1 0
11 FFB 1 0 0 1 0
12 Virum-Sorgenfri BK 1 0 0 1 0
13 Hørsholm-Usserød IK 1 0 0 1 0
14 Helsinge Fodbold 2 0 0 2 0

KampprogramU19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1

August 2017

Vemmelev SGI
3 - 1
Ude
Vemmelev Kunstgræs

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
25. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

Allerød Fodbold Klub
September 2017

TFC Odsherred
3. sep
Kl. 13.00
Ude
Vig Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
8. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Virum Stadion

FFB

Virum-Sorgenfri BK
13. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Ringsted IF

Espergærde IF
17. sep
Kl. 12.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Virum-Sorgenfri BK

Virum-Sorgenfri BK
22. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Hørsholm-Usserød IK

BK Avarta
30. sep
Kl. 13.30
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017

Virum-Sorgenfri BK
6. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Helsinge Fodbold

B. 73, Slagelse
10. okt
Kl. 19.00
Ude
Stadion Vest

Virum-Sorgenfri BK

Karlslunde IF
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Karlslunde Stadion

Virum-Sorgenfri BK
November 2017

Virum-Sorgenfri BK
3. nov
Kl. 18.00
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Hillerød Fodbold

Virum-Sorgenfri BK
10. nov
Kl. 19.30
Hjemme
Virumgård kunstgræsbane

Herlufsholm GF

KampprogramUngdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 • P1

August 2017

Virum-Sorgenfri BK (M)
30. aug
Kl. 22.00
Hjemme
Virum Stadion

B 1903 (Øst 1)

Holdets aktiviteterDrenge U19

August 2017
25.
fredag

18:00 - 19:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Allerød Fodbold Klub
September 2017
3.
søndag

13:00 - 14:30

Kamp
TFC Odsherred - Virum-Sorgenfri BK
8.
fredag

18:00 - 19:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - FFB
17.
søndag

12:00 - 13:30

Kamp
Espergærde IF - Virum-Sorgenfri BK
22.
fredag

18:00 - 19:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Hørsholm-Usserød IK
30.
lørdag

13:30 - 15:00

Kamp
BK Avarta - Virum-Sorgenfri BK
Oktober 2017
6.
fredag

18:00 - 19:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Helsinge Fodbold
15.
søndag

12:00 - 13:30

Kamp
B. 73, Slagelse - Virum-Sorgenfri BK
22.
søndag

13:00 - 14:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Ringsted IF
28.
lørdag

15:00 - 16:30

Kamp
Karlslunde IF - Virum-Sorgenfri BK
November 2017
3.
fredag

18:00 - 19:30

Kamp
Virum-Sorgenfri BK - Hillerød Fodbold