Menu
Kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
10.00
Bagsværd BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
10.18
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
10.25
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Bagsværd BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
livescore
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Nivå-Kokkedal FK
Virum Stadion
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
2 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4
Virum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Virum Stadion
19.
lørdag
10.50
Farum BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.00
Jyllinge FC (1)
2 - 0
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
19.
lørdag
11.12
BSV af 2016
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
BSF
Nødebo Stadion
19.
lørdag
11.15
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.30
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Virum-Sorgenfri BK
Sportspladsen i Syd
19.
lørdag
11.40
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.48
AB
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
12.00
Espergærde IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Mørdrup Idrætsanlæg
19.
lørdag
12.06
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Bagsværd BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
12.42
Nødebo IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Virum Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
AB Tårnby
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
20.
søndag
10.00
Lundtofte Boldklub
Omklædning 1
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
20.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
20.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
FC Holte
Virum Stadion
20.
søndag
11.00
Måløv BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
20.
søndag
11.45
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Herstedøster Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Herstedøster Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
FC Rudersdal
Virum Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV af 2016
Virum Stadion
21.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
LSF
Virum Stadion
21.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Ledøje Idrætscenter
22.
tirsdag
18.30
Brønshøj BK (2)
Omklædning 2
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
Tingbjerg I P
7mands 2
Virum-Sorgenfri BK (1)
Omklædning 5
Tingbjerg I P
7mands 2
22.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Fremad Valby
Virum Stadion
22.
tirsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
M+40 (Veteran) 1 • Pulje 1
Virum Stadion
Snekkersten IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Vallensbæk IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
onsdag
19.00
Rosenhøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Avedøre Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Virumgård kunstgræsbane
FA 2000 (Øst)
Virumgård kunstgræsbane
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Virum Stadion
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hareskov IF
Virum Stadion
25.
fredag
18.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV/FC Holte
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Værløse BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Værløse Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Værløse Stadion
26.
lørdag
10.00
Blovstrød IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Lyngehallen
26.
lørdag
10.18
Hundige BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Virum-Sorgenfri BK
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
10.36
Høje Tåstrup IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Virum-Sorgenfri BK
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.36
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Ølsted IF
Lyngehallen
26.
lørdag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.54
BSV af 2016 (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
11.12
Farum BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Taastrup FC
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Ølsted IF
Lyngehallen
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Stenløse BK
Lyngehallen
26.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Ølstykke FC (2)
Virum Stadion
26.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Bytoften
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.48
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Virum Stadion
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
BSV af 2016 (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
26.
lørdag
12.00
Blomsterne FC
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Sjælsøskolen
Virum-Sorgenfri BK
Sjælsøskolen
26.
lørdag
13.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
26.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
TFC Odsherred
Virum Stadion
26.
lørdag
14.00
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion
27.
søndag
10.00
BK Avarta
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (03) Efterår • Pulje 2
Espelundens Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Espelundens Idrætsanlæg
27.
søndag
10.00
BSV af 2016
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
Rundforbi Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Rundforbi Stadion
27.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 27. august • Pulje 1
SuRi Park
Virum-Sorgenfri BK
SuRi Park
27.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Brede IF
Stavnsholt
27.
søndag
10.18
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK (1)
Stavnsholt
27.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
IF Bytoften
Virum Stadion
27.
søndag
10.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 27. august • Pulje 1
SuRi Park
Holbæk B&I (2)
SuRi Park
27.
søndag
10.36
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK (2)
Stavnsholt
27.
søndag
10.54
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
IF Skjold Birkerød
Stavnsholt
27.
søndag
11.00
Lundtofte Boldklub
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4
Lundtofte Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
27.
søndag
11.12
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Farum BK
Stavnsholt
27.
søndag
11.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 27. august • Pulje 1
SuRi Park
Virum-Sorgenfri BK
SuRi Park
27.
søndag
11.48
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 27. august • Pulje 1
SuRi Park
Himmelev-Veddelev BK
SuRi Park
27.
søndag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Stavnsholt
27.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
B. 1973, Herlev
Virum Stadion
27.
søndag
12.06
IF Skjold Birkerød
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK (2)
Stavnsholt
27.
søndag
12.24
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 8, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK (1)
Stavnsholt
27.
søndag
13.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Fredensborg BI
Virum Stadion
27.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Stenløse BK
Virum Stadion
28.
mandag
17.30
Hareskov IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
28.
mandag
18.00
Hørsholm-Usserød IK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
29.
tirsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK (M)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1
Virum Stadion
Birkerød IF "Skjold" (Øst 2)
Virum Stadion
29.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Brøndbyernes IF
Virum Stadion
29.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1
Virum Stadion
Ølstykke FC (M)
Virum Stadion
29.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (1)
Kvinder
U18
Ungdomspokalen U18 Piger (00-01) 17/18 • Pulje 1
Virum Stadion
Frederikssund (1)
Virum Stadion
30.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Virum Stadion
30.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
30.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1
Virum Stadion
B 1903 (Øst 1)
Virum Stadion
30.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (1)
Kvinder
U16
Ungdomspokalen U16 Piger (02) 17/18 • Pulje 1
Virum Stadion
FA 2000 (M)
Virum Stadion
30.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
Veteran-LP • Pulje 1
Virum Stadion
Jægersborg Bk.
Virum Stadion
30.
onsdag
18.45
Torveparkens SK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Mørkhøj Skole
Virum-Sorgenfri BK
Mørkhøj Skole
30.
onsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
30.
onsdag
22.00
Virum-Sorgenfri BK (M)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 • P1
Virum Stadion
B 1903 (Øst 1)
Virum Stadion
31.
torsdag
18.45
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Slagslunde-Ganløse IF
Virum Stadion
September 2017
1.
fredag
18.00
Bagsværd BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
10.00
Bagsværd BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
10.18
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
10.25
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Bagsværd BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
livescore
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Nivå-Kokkedal FK
Virum Stadion
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
2 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4
Virum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Virum Stadion
19.
lørdag
10.50
Farum BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.00
Jyllinge FC (1)
2 - 0
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
19.
lørdag
11.12
BSV af 2016
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
BSF
Nødebo Stadion
19.
lørdag
11.15
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.30
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Virum-Sorgenfri BK
Sportspladsen i Syd
19.
lørdag
11.40
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.48
AB
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
12.00
Espergærde IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Mørdrup Idrætsanlæg
19.
lørdag
12.06
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Bagsværd BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
12.42
Nødebo IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Virum Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
AB Tårnby
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
20.
søndag
10.00
Lundtofte Boldklub
Omklædning 1
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
20.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
20.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
FC Holte
Virum Stadion
20.
søndag
11.00
Måløv BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
20.
søndag
11.45
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Herstedøster Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Herstedøster Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
FC Rudersdal
Virum Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV af 2016
Virum Stadion
21.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
LSF
Virum Stadion
21.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Ledøje Idrætscenter
22.
tirsdag
18.30
Brønshøj BK (2)
Omklædning 2
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
Tingbjerg I P
7mands 2
Virum-Sorgenfri BK (1)
Omklædning 5
Tingbjerg I P
7mands 2
22.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Fremad Valby
Virum Stadion
22.
tirsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
M+40 (Veteran) 1 • Pulje 1
Virum Stadion
Snekkersten IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Vallensbæk IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
onsdag
19.00
Rosenhøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Avedøre Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Virumgård kunstgræsbane
FA 2000 (Øst)
Virumgård kunstgræsbane
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Virum Stadion
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hareskov IF
Virum Stadion
25.
fredag
18.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland