Menu

Formandsposten i VSB siden 1921..

 

VSB Formands posten siden starten:

 

1921-26:   Ukendt
1927-29:   Paul "Horn" Petersen
1930:        Carl Nielsen og H. Klamt
1931-32:   Alfred Petersen
1933:        Kaj Michaelsen
1934:        Daniel Michaelsen
1935-37:   Emil Olsen
1938:        Paul Petersen
1939:        Emil Olsen
1940-42:   Villy Larsen
1943:        G. Theisen
1944-50:   E.Lynge Madsen
1953:        E.holm Jørgensen
1954-57:   Viktor Thomsen
1958-67:   Viktor Thomsen, Helge Bülow, Gunnar Mortensen og Kaj Bent Egheim **(det fremgår ikke, hvor længe hver af disse formænd sad i denne periode)
1968-69:   Kaj Bent Egheim 
1970:        Svend Højer 
1971-76    Torben Smidstrup 
1977-78    Gert Gad Hansen 
1979:        Mogens Abel 
1980-81:   Torben Smidstrup 
1982-84:   Finn Thomsen    
1985-86:   Svend Duelund 
1987-88:   Jakob Andreassen 
1989-90:   Finn Thomsen 
1991-01:   Jakob Andreassen 
2002-05:   Henning Dahlfelt 
2006-08:   Allan Møller 
2009-14:   Carsten Basse 
2015-        Lene Laungaard 

 

 

 

Klubnyt 09. oktober kl. 13:18
Lyserød lørdag for VSBs Fodbold Fitness Kvinder - fast tradition I år en 3.plads ud af 32 hold.
Klubnyt
Årgang 2012 - Debut ved Jyske 3-Bold Stævne.
Klubnyt
VSB nyt fra bestyrelsen
Klubnyt
VSB’s dygtige U11 fodboldpiger helt til tops i Jægersborg Cup
Klubnyt
Nyt senior 3 i VSB - lægger ud med at vinde 3-2 over FC Rudersdal
Kommende kampe
Oktober 2017
23.
mandag
17.00
AB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Virum-Sorgenfri BK
Akademisk Boldklub
24.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Lundtofte Boldklub
Virumgård kunstgræsbane
26.
torsdag
19.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
28.
lørdag
10.00
Sengeløse GI
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Sengeløse Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Sengeløse Idrætsanlæg
29.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
29.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Ledøje-Smørum Fodbold
Virum Stadion
29.
søndag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
29.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
29.
søndag
15.00
TFC Odsherred
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Vig Idrætscenter
Virum-Sorgenfri
Vig Idrætscenter

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland