Menu

Gode links


Invitation til indendørsstævne
Indendørsstævne i lundtoftehallen

Invitation til lagkagestævne
Lagkagestævne


Til brug ved stævner - lagkagestævne, indendørsstævne til resultatføring ved dommerbord
resultatberegningstemplate

Klubnyt 14. august kl. 11:26
VSBs U11 Piger 8-mands 2007/2008 Kronborg Cup 12. og 13. august 2017 Piger spiller fodbold i VSB...
Klubnyt
Årets VSB CAMP Træner Team
Klubnyt
VSBs Fodboldskole 1992-2017 - 25 års Jubilæum
Klubnyt
1.senior - POKAL kamp mod B93 Tirsdag 8. august kl 18.15 på opvisningsbanen
Klubnyt
Årets 1. senior spiller: Rasmus Gaudin
Kommende kampe
August 2017
20.
søndag
10.00
Lundtofte Boldklub
0 - 4
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
20.
søndag
10.30
Hareskov IF
4 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
20.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
17 - 0
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
FC Holte
Virum Stadion
20.
søndag
11.00
Måløv BK
3 - 9
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
3 - 2
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
FC Rudersdal
Virum Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
4 - 0
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV af 2016
Virum Stadion
21.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
LSF
Virum Stadion
21.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Ledøje Idrætscenter
22.
tirsdag
18.30
Brønshøj BK (2)
Omklædning 2
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
Tingbjerg I P
7mands 2
Virum-Sorgenfri BK (1)
Omklædning 5
Tingbjerg I P
7mands 2
22.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Fremad Valby
Virum Stadion
22.
tirsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
M+40 (Veteran) 1 • Pulje 1
Virum Stadion
Snekkersten IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Vallensbæk IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
onsdag
19.00
Rosenhøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Avedøre Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Virumgård kunstgræsbane
FA 2000 (Øst)
Virumgård kunstgræsbane
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Virum Stadion
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hareskov IF
Virum Stadion
25.
fredag
18.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV/FC Holte
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Værløse BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Værløse Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Værløse Stadion
26.
lørdag
10.00
Blovstrød IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Lyngehallen
26.
lørdag
10.18
Hundige BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Virum-Sorgenfri BK
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.36
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
26.
lørdag
10.36
Høje Tåstrup IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Virum-Sorgenfri BK
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.36
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Ølsted IF
Lyngehallen
26.
lørdag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
10.54
BSV af 2016 (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
11.12
Farum BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Taastrup FC
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Ølsted IF
Lyngehallen
26.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Stenløse BK
Lyngehallen
26.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Ølstykke FC (2)
Virum Stadion
26.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Bytoften
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.48
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 10
Blovstrødhallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Blovstrødhallen Kunstgræs
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 12, 2 baner
Virum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Virum Stadion
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 3-mands (10) - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Lyngehallen
BSV af 2016 (1)
Lyngehallen
26.
lørdag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
26.
lørdag
12.00
Blomsterne FC
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Sjælsøskolen
Virum-Sorgenfri BK
Sjælsøskolen
26.
lørdag
13.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
26.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
TFC Odsherred
Virum Stadion
26.
lørdag
14.00
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland