Menu

Stævneafviklings - guide

Fremgangsmåde, huskeliste og gode råd!

  1. Print kampprogrammet for hele stævnet (ikke kun VSBs kampe) - et tilhvert deltagende hold (først fredag aften så du får de sidste ændringer med) - skriv evt kontakt nr på holdene på, så du kan ringe dem op, hvis de ikke dukker op og høre om de er på vej.
  2. Åbne omklædningsrum om sommeren - normalt beder vi modstander møde direkte på kunst om vinteren
  3. Vinter: Husk at medbringe varmt tøj, hue, handsker til spillere og forældre.
  4. Vinter: Der spilles selvom det har sneet - medmindre det er helt ekstremt snefald. Medbring evt en sneskraber.
  5. Mødetid en 1/2 time før stævne start på kunst
  6. Medbringe bolde, veste, fløjter og toppe
  7. Vinter: Lave 2 baner med toppe - kunst er 65m*105m - 5v5 skal være 30x40m - dvs ca til midter cirklen og til 11-mands målfeltet.
  8. Vinter: Slæbe målene hen til banerne uden at ridse banen
  9. Byde modstander hold velkomne - markere at man er stævne leder
  10. Holdet, der står først i programmet, skal levere dommer til kampen
  11. Hvis nogle hold udebliver, tilpasser man programmet, så det afvikles hurtigst muligt.
  12. Hvis der kun er 1 eller 2 hold, kan man forlænge kampene, så alle får noget ud af det.
  13. Hvis man er 3 mål bagud, må der sættes en ekstra spiller på banen.
  14. I 5-mands må man max have 1 spiller, der er for årgangen ældre jul-dec.
  15. Sørge for at holde tidsplanen - der er sat 1 1/2 time af til stævnerne - der skal i være færdige - hvis i forsinkes må i tilpasse kamp længden.
  16. Sætte mål på plads - der skal være kampe lige bagefter
  17. Samle toppe ind
  18. Låse skur og toiletter på kunst
  19. Låse omklædningsrum
Klubnyt 14. august kl. 11:26
VSBs U11 Piger 8-mands 2007/2008 Kronborg Cup 12. og 13. august 2017 Piger spiller fodbold i VSB...
Klubnyt
Årets VSB CAMP Træner Team
Klubnyt
VSBs Fodboldskole 1992-2017 - 25 års Jubilæum
Klubnyt
1.senior - POKAL kamp mod B93 Tirsdag 8. august kl 18.15 på opvisningsbanen
Klubnyt
Årets 1. senior spiller: Rasmus Gaudin
Kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
10.00
Bagsværd BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
10.18
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
10.25
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Bagsværd BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
livescore
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Nivå-Kokkedal FK
Virum Stadion
19.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
2 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4
Virum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Virum Stadion
19.
lørdag
10.50
Farum BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.00
Jyllinge FC (1)
2 - 0
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
19.
lørdag
11.12
BSV af 2016
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
BSF
Nødebo Stadion
19.
lørdag
11.15
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.30
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Virum-Sorgenfri BK
Sportspladsen i Syd
19.
lørdag
11.40
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 19/8 • Pulje 1, 2 baner
Lillevang Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Lillevang Idrætscenter
19.
lørdag
11.48
AB
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2, 2 baner
Gladsaxe Stadion
Bane 2
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe Stadion
Bane 2
19.
lørdag
12.00
Espergærde IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Mørdrup Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Mørdrup Idrætsanlæg
19.
lørdag
12.06
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Bagsværd BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
12.42
Nødebo IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 19/8 • Pulje 2
Nødebo Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Nødebo Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Virum Stadion
19.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
AB Tårnby
Virum Stadion
Tårnby Stadion Opv.
20.
søndag
10.00
Lundtofte Boldklub
Omklædning 1
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Lundtofte Idrætsplads
Den Grønne (3)
20.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
20.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
FC Holte
Virum Stadion
20.
søndag
11.00
Måløv BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
20.
søndag
11.45
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Herstedøster Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Herstedøster Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
FC Rudersdal
Virum Stadion
20.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
BSV af 2016
Virum Stadion
21.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
LSF
Virum Stadion
21.
mandag
19.00
LSF (2)
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Ledøje Idrætscenter
22.
tirsdag
18.30
Brønshøj BK (2)
Omklædning 2
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1
Tingbjerg I P
7mands 2
Virum-Sorgenfri BK (1)
Omklædning 5
Tingbjerg I P
7mands 2
22.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Virum Stadion
Fremad Valby
Virum Stadion
22.
tirsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
M+40 (Veteran) 1 • Pulje 1
Virum Stadion
Snekkersten IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
23.
onsdag
18.00
Vallensbæk IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
onsdag
19.00
Rosenhøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Avedøre Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Virumgård kunstgræsbane
FA 2000 (Øst)
Virumgård kunstgræsbane
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Virum Stadion
25.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hareskov IF
Virum Stadion
25.
fredag
18.30
IF Skjold Birkerød
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland