Menu

Træningstider

Træningstider pr årgang og omklædningsrum til brug ved træning. Bemærk at et omklædningsrum kan blive indraget hvis der er kamp en hverdag - så hold øje med kampplanen og find et ledigt rum, hvis der er kamp.

Vi kan ikke garantere at et hold beholder det samme omklædningsrum  alle dage hver uge og ej heller at det er det samme rum sæson efter sæson - det afhænger af mange faktorer men vi prøver altid at opnå så meget stabilitet som muligt. Som udgangspunkt tildeles der omklædningsrum fra u11 og opefter til daglig brug.

Alle skal tage deres ting med ud af omklædningsrummet mens I spiller da det skal bruges af andre i mellemtiden.

Værdigenstande må under ingen omstændigheder efterlades.

Vintertider udendørs på Kunst årg 2009-vet november december 2017

Vintertider Udendørs på Kunst årg 2009-vet  (januar 2018)

Vintertider Indendørs VIRUMSKOLE og HUMMELTOFTESKOLEN årg 2013-2005

 

Træningstider August-November 2017 

 

 

VSB Baneskitse

Baneskitse med mål

Principper for træningstidstildeling og træningsbanefordeling

Kommende kampe
Januar 2018
26.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
HIK
Virumgård kunstgræsbane
26.
fredag
18.00
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U15
U15 Drenge (03) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Karsemosegård Kunstgræs
26.
fredag
19.30
Vestia
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P3
Kunst, Bavnehøj IA
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kunst, Bavnehøj IA
27.
lørdag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Gilleleje FK
Virum Stadion
27.
lørdag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Virum Stadion
HIK
Virum Stadion
27.
lørdag
10.00
HIK
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, HIK
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, HIK
27.
lørdag
10.00
B. 82, Virum
Kvinder
U14
U14 Piger (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
27.
lørdag
10.30
Skovshoved IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Gentofte Sportspark - kunst 1
Gentofte Kunst 1
Virum-Sorgenfri BK
Gentofte Sportspark - kunst 1
Gentofte Kunst 1
27.
lørdag
11.00
Humlebæk BK
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Humlebæk Stadion
27.
lørdag
11.30
B 93
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Ryparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Ryparken
27.
lørdag
13.00
Brede IF
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P2
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
27.
lørdag
13.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
27.
lørdag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Hillerød Fodbold
Virum Stadion
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
FC Holte
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Ølstykke FC (1)
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.00
GVI
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
09.18
Vanløse (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.18
Lundtofte Boldklub
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.18
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
HB
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.36
BK Friheden
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.36
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
IF Skjold Birkerød
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
09.54
B 1903
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.54
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.54
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
FC Damsø
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.00
Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
10.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
BSV af 2016
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
10.12
BSV af 2016 (1)
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U14
U14 Piger (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Fredensborg BI
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Bk. Hekla
Virum Stadion
28.
søndag
10.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
KB (3)
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Brønshøj BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
11.12
BK Union
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Gladsaxe-Hero BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
12.45
Måløv BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1-2 (02/03) VinterBOLD • P1
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
28.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
FFB
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
16.45
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland