Menu
Klubnyt 13. september kl. 14:31
Al træning rykkes til KUNST onsdag 20/9
Klubnyt
Jakob Andreassen modtager DBU SJællands Æresemblem
Klubnyt
VSB’s dygtige U11 fodboldpiger helt til tops i Jægersborg Cup
Klubnyt
Nyt senior 3 i VSB - lægger ud med at vinde 3-2 over FC Rudersdal
Klubnyt
Nye træningstider august-november 2017
Kommende kampe
September 2017
24.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
10.18
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Rudersdal Boldklub
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
10.36
Holbæk B&I (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
10.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 9
Virum Stadion
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Virum Stadion
24.
søndag
10.54
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
11.12
Holbæk B&I (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
11.12
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 9
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
24.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
11.48
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 9
Virum Stadion
Helsinge Fodbold
Virum Stadion
24.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Virum Stadion
24.
søndag
12.06
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1 - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Hareskov IF
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
12.24
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 7
Ballerup Idrætspark
Stenløse BK
Ballerup Idrætspark
24.
søndag
12.24
Farum BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 9
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
24.
søndag
12.30
Rosenhøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Sønderkærskolen
Virum-Sorgenfri BK
Sønderkærskolen
24.
søndag
13.00
Brøndby Strand IK
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Langbjergskolen
Virum-Sorgenfri BK
Langbjergskolen
24.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Måløv BK
Virum Stadion
25.
mandag
17.45
BSV af 2016
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Rundforbi Stadion
25.
mandag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Hornbæk/Snekkersten
Virumgård kunstgræsbane
25.
mandag
18.00
BSV/FC Holte
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Rundforbi Stadion Kunst
Virum-Sorgenfri BK
Rundforbi Stadion Kunst
25.
mandag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+40
M+40 (Veteran) 1 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Skjold Birkerød/Skodsborg FIF
Virumgård kunstgræsbane
27.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Hareskov IF
Virum Stadion
27.
onsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Virum Stadion
VB 1968
Virum Stadion
28.
torsdag
17.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Virum Stadion
Bagsværd BK
Virum Stadion
28.
torsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U18
U18 Piger 1 (00-01) Efterår • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Frederiksværk Fodbold Klub
Virumgård kunstgræsbane
29.
fredag
17.30
Brede IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 2
Brede Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Brede Idrætsplads
29.
fredag
17.45
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 4
Virum Stadion
Glostrup
Virum Stadion
30.
lørdag
10.00
IF Bytoften
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 2
Gladsaxe skole
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe skole
30.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Vallensbæk IF
Virum Stadion
30.
lørdag
10.18
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
Lynge-Broby IF
Lejrehallen
30.
lørdag
10.18
KBK Hillerød
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 6
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
30.
lørdag
10.18
Greve Fodbold (2)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
30.
lørdag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 1 (04) Efterår • Pulje 1
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
30.
lørdag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Stavnsholt
KFUM BK, Roskilde
Stavnsholt
30.
lørdag
10.54
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
Virum-Sorgenfri BK
Lejrehallen
30.
lørdag
11.00
Stenløse BK
5-7
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Stenløse Stadion
Bane 4 B
Virum-Sorgenfri BK
1-3
Stenløse Stadion
Bane 4 B
30.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 6
Virum Stadion
Stenløse BK
Virum Stadion
30.
lørdag
11.12
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Virum Stadion
Roskilde Pigefodbold (1)
Virum Stadion
30.
lørdag
11.30
Ringsted IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK
Stavnsholt
30.
lørdag
11.30
Nødebo IF
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
Virum-Sorgenfri BK
Lejrehallen
30.
lørdag
11.48
Holbæk B&I
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 1-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK
Stavnsholt
30.
lørdag
11.48
Roskilde Pigefodbold (2)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
30.
lørdag
12.06
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 6
Virum Stadion
Slagslunde-Ganløse IF
Virum Stadion
30.
lørdag
12.24
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (08) beg.-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Lejrehallen
FC Lejre
Lejrehallen
30.
lørdag
12.24
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 1, 2 baner
Virum Stadion
Køge BK
Virum Stadion
30.
lørdag
12.42
BSV af 2016
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2-Efterårsserie 30/9 • Pulje 6
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Virum Stadion
30.
lørdag
13.00
FC Rudersdal
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Vedbæk Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Vedbæk Stadion
30.
lørdag
13.00
Hundested IK
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Hundestedhallen
Virum-Sorgenfri BK
Hundestedhallen
30.
lørdag
13.00
IF Skjold Birkerød
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Birkerød Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion
30.
lørdag
13.00
B 1908
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Sundby I P. Opvisn.
Virum-Sorgenfri
Sundby I P. Opvisn.
30.
lørdag
16.00
IF Bytoften
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (03) Efterår • Pulje 2
Gladsaxe skole
Virum-Sorgenfri BK
Gladsaxe skole

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland