Menu
Klubnyt 25. august kl. 09:22
1.senior på Opvisningsbanen Lørdag 27. august kl 13 + HOPPEBORG OG GRATIS POPCORN TIL BØRNENE
Klubnyt
Ny cheftræner for u15 drenge og specifik træner u16 piger: Anders Lehnsdal
Klubnyt
Ny cheftræner for u17 drenge: Jakob Jensen
Klubnyt
Husk at betale dit kontingent.... de sidste mangler stadig...
Klubnyt
Afdelingsleder til u3-u8 (årgang 2013-2009) søges
Kommende kampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
Ølsted IF
3 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (02) • Pulje 1
Ølsted Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Ølsted Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 25
Lyngehallen
Brede IF
Lyngehallen
27.
lørdag
10.00
IF Skjold Birkerød
Spillet
Kvinder
U8
U8 pige 3-mands (09) - 27. august (prøve) • Pulje 1
Mørkhøj Skole
Virum-Sorgenfri BK
Mørkhøj Skole
27.
lørdag
10.18
FC Holte (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. august • Pulje 6
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion
27.
lørdag
10.18
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 5
Kvistgård Idrætsanlæg
IS Skævinge
Kvistgård Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.36
Virum-Sorgenfri BK (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 26
Lyngehallen
Lynge-Uggeløse IF (1)
Lyngehallen
27.
lørdag
10.36
Kvistgård IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 5
Kvistgård Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Kvistgård Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.54
Nivå-Kokkedal FK (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 25
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Lyngehallen
27.
lørdag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. august • Pulje 6
Lyngby Stadion
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Lyngby Stadion
27.
lørdag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Kvinder
U8
U8 pige 3-mands (09) - 27. august (prøve) • Pulje 1
Mørkhøj Skole
AIK 65 Strøby Fodbold
Mørkhøj Skole
27.
lørdag
11.00
Helsingør IF Fodbold
6 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (01) • Pulje 1
Helsingør Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Helsingør Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Gladsaxe-Hero BK
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 26
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngehallen
27.
lørdag
11.12
BFC Lundegården (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 25
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Lyngehallen
27.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
4 - 4
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 3
Virum Stadion
Hvissinge United (1)
Virum Stadion
27.
lørdag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. august • Pulje 6
Lyngby Stadion
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (2)
Lyngby Stadion
27.
lørdag
11.30
IS Skævinge
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 5
Kvistgård Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Kvistgård Idrætsanlæg
27.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 26
Lyngehallen
BFC Lundegården (1)
Lyngehallen
27.
lørdag
11.48
Brede IF
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 25
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Lyngehallen
27.
lørdag
11.48
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) begynder - 27. august • Pulje 5
Kvistgård Idrætsanlæg
Kvistgård IF
Kvistgård Idrætsanlæg
27.
lørdag
11.48
FC Bella
Spillet
Kvinder
U8
U8 pige 3-mands (09) - 27. august (prøve) • Pulje 1
Mørkhøj Skole
Virum-Sorgenfri BK
Mørkhøj Skole
27.
lørdag
12.06
FC Holte (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. august • Pulje 6
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion
27.
lørdag
12.24
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 26
Lyngehallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngehallen
27.
lørdag
12.42
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Kvinder
U8
U8 pige 3-mands (09) - 27. august (prøve) • Pulje 1
Mørkhøj Skole
Slangerup & Omegn IF
Mørkhøj Skole
27.
lørdag
13.00
Greve Fodbold
2 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 1
Greve Idræts Center
Virum-Sorgenfri BK
Greve Idræts Center
27.
lørdag
13.00
Virum-Sorgenfri
livescore
1 - 0
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Virum Stadion
Vanløse
Virum Stadion
27.
lørdag
13.30
Virum-Sorgenfri BK
2 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 1
Virum Stadion
Espergærde IF
Virum Stadion
27.
lørdag
13.30
Solrød FC
0 - 6
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (02) • Pulje 2
Solrød Idrætscenter
Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Solrød Idrætscenter
Stadion
27.
lørdag
13.30
B. 73, Slagelse
livescore
4 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (04) • Pulje 1
Stadion Vest
Virum-Sorgenfri BK
Stadion Vest
27.
lørdag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
5 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (03) • Pulje 2
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
28.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 2
Virum Stadion
Farum BK
Virum Stadion
28.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2+3 begynder 8-mands (06) • Pulje 1
Virum Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Virum Stadion
28.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (04) begynder - 28. august • Pulje 1
Måløv Idrætspark
IF Svend Gønge
Måløv Idrætspark
28.
søndag
10.30
Solrød FC
NR. 8 - RØD
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
Stadion
Virum-Sorgenfri BK
NR. 9 - RØD
Solrød Idrætscenter
Stadion
28.
søndag
10.36
Måløv BK
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (04) begynder - 28. august • Pulje 1
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
28.
søndag
11.00
BSV af 2016
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (03) • Pulje 2
Rundforbi Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Rundforbi Stadion
28.
søndag
11.00
Lundtofte Boldklub
Omklædning 3
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 3
Lundtofte Idrætsplads
Ny Bane (2)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 4
Lundtofte Idrætsplads
Ny Bane (2)
28.
søndag
11.15
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U12
U12 Piger 1 8-mands (05) • Pulje 1
Virum Stadion
Hillerød GI Damer 2010
Virum Stadion
28.
søndag
11.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (04) begynder - 28. august • Pulje 1
Måløv Idrætspark
Karise IK
Måløv Idrætspark
28.
søndag
11.48
IF Svend Gønge
Kvinder
U13
U13 piger 5-mands (04) begynder - 28. august • Pulje 1
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
28.
søndag
13.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U14
U14 Piger Øst (03) • Pulje 1
Virum Stadion
Sundby Bk.
Virum Stadion
28.
søndag
13.30
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Frederiksværk Stadion
28.
søndag
14.00
Glostrup
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 3
Østervangsbanerne
Virum-Sorgenfri BK
Østervangsbanerne
28.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (98-99) • P1
Virum Stadion
Nykøbing FC
Virum Stadion
28.
søndag
15.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01) • Pulje 1
Virum Stadion
Frederikssund FB
Virum Stadion
29.
mandag
17.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 2
Virum Stadion
Benløse IF
Virum Stadion
29.
mandag
19.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Melby-Liseleje IF
Virumgård kunstgræsbane
30.
tirsdag
18.00
Virum-Sorgenfri (Øst 2)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (98-99) 16/17 • P1
Virum Stadion
IF Skjold Birkerød (Øst 1)
Virum Stadion
30.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (Mest)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (00-01) 16/17 • P1
Virum Stadion
Frederikssund FB (Øst 2)
Virum Stadion
30.
tirsdag
18.30
FC Holte (2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (03) • Pulje 1
Rudegård Stadion
Virum-Sorgenfri BK (1)
Rudegård Stadion
30.
tirsdag
18.30
Espergærde IF (1)
Kvinder
U14
Ungdomspokalen U14 Piger (03) • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK (Øst)
Mørdrup Idrætsanlæg
30.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (Mester)
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) • Pulje 1
Virum Stadion
B 1903 (Øst 2)
Virum Stadion
30.
tirsdag
18.45
Måløv BK
Kvinder
U11
U11 Piger 2+3 begynder 8-mands (06) • Pulje 1
Måløv Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark
30.
tirsdag
20.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 3
Virumgård kunstgræsbane
FC Sagirspor
Virumgård kunstgræsbane
31.
onsdag
17.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Virum Stadion
Høsterkøb HF 2000
Virum Stadion
31.
onsdag
18.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Kvinder
U16
Ungdomspokalen U16 Piger (01) • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
B 1908 (1)
Virumgård kunstgræsbane
31.
onsdag
18.15
Bagsværd BK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Bagsværd Stadion Kunstgræs
31.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (3)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (03) • Pulje 1
Virum Stadion
Ølstykke FC (2)
Virum Stadion
31.
onsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kvinder
U13
Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (04) • Pulje 1
Virum Stadion
Allerød Fodbold Klub (Øst)
Virum Stadion
31.
onsdag
19.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 1 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Allerød Fodbold Klub
Virumgård kunstgræsbane
September 2016
1.
torsdag
18.30
HB Køge pigefodbold
Kvinder
U14
U14 Piger Øst (03) • Pulje 1
Herfølge Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Herfølge Stadion
1.
torsdag
18.30
Kastrup Bk.
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (98-99) • P1
Røllikevej
Virum-Sorgenfri BK
Røllikevej
2.
fredag
18.30
Orient GI
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (03) • Pulje 2
Islev Skole
Virum-Sorgenfri BK
Islev Skole
2.
fredag
18.30
Herlev
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Herlev Stadion
Virum-Sorgenfri
Herlev Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland