Menu
Klubnyt 30. januar kl. 09:41
Indkaldelse til Ordinær General Forsamling Tirsdag 28. Februar 2017 kl 19 Mød op og deltag i udviklingen af VSB
Klubnyt
Hallooo - Frivillige til forskellige udvalg søges - i vores klub er der fælles opgaver på tværs af hold.
Klubnyt
se deltager listen!! - VSB CAMP uge 26 2017 - for årgang 2003 og 2004 drenge og piger - stadig få pladser tilbage.
Klubnyt
Velkommen til VSB - lær din klub at kende - læs intro folderen igen
Klubnyt
Så er det slut med at fryse - VSB har investeret i vintertrænerjakker til ungtrænerne
Kommende kampe
Februar 2017
28.
tirsdag
19.00
Lynge-Broby IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD 2. runde • Pulje C
Frederiksberg Skole, kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Frederiksberg Skole, kunstgræs
Marts 2017
3.
fredag
18.00
FC Holte
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00-01) VinterBOLD • Pulje 2
Rundforbi Stadion Kunst
Virum-Sorgenfri BK
Rundforbi Stadion Kunst
3.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 4
Virumgård kunstgræsbane
Bagsværd BK
Virumgård kunstgræsbane
3.
fredag
18.15
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Jægersborg BK
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
08.45
Fremad Valby
Herrer
U11
U11 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kunst, Valby IP, tribunen
4.
lørdag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U12
U12 Piger B (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Jyllinge FC
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
10.15
Farum BK
Herrer
U12
U12 Drenge A (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK
Stavnsholt
4.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge D (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Hareskov IF
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
IF Skjold Birkerød
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
10.45
Brønshøj Bk.
Omklædning 1
Herrer
U11
U11 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tingbjerg IP
Kunst 2
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 5
Kunst, Tingbjerg IP
Kunst 2
4.
lørdag
11.40
BK Avarta
Herrer
Senior
DS(H)+Elite(K)+1.div(K) • Pulje 1
Espelundens Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Espelundens Idrætsanlæg
4.
lørdag
12.00
FIF, Hillerød
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2
FIF-Stadion
Virum-Sorgenfri BK
FIF-Stadion
4.
lørdag
13.42
Farum BK
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B Final Indoor (01-02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Virum-Sorgenfri BK
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P2
Virumgård kunstgræsbane
Kr. Værløse IF (2)
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
14.18
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B Final Indoor (01-02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Havdrup GI
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
14.30
GVI
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (00-01) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, GVI. Nymosen
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, GVI. Nymosen
4.
lørdag
14.54
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B Final Indoor (01-02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Tølløse BK
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
15.18
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B Final Indoor (01-02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Virum-Sorgenfri BK
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
16.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 4
Virumgård kunstgræsbane
Gladsaxe-Hero BK
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
09.00
Ølstykke FC
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 3
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
5.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Gladsaxe-Hero BK
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
09.20
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 3
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
AB
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
5.
søndag
09.20
B 1903 (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
09.20
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 1
Stavnsholt
Farum BK
Stavnsholt
5.
søndag
09.40
BSF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Ballerup, Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Ballerup, Kunstgræs
5.
søndag
09.40
FC Holte
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
09.40
Sundby Bk.
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 1
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK
Stavnsholt
5.
søndag
10.00
IF Skjold Birkerød
Kvinder
U15
U15 Piger 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Birkerød Stadion
K1
Virum-Sorgenfri BK
Birkerød Stadion
K1
5.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 3
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
5.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 1
Stavnsholt
Vanløse
Stavnsholt
5.
søndag
10.20
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 3
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
BSF
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
5.
søndag
10.20
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Ballerup, Kunstgræs
Veksø IF
Ballerup, Kunstgræs
5.
søndag
10.20
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Espergærde IF
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
10.20
Espergærde IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 9 • Pulje 1
Stavnsholt
Virum-Sorgenfri BK
Stavnsholt
5.
søndag
11.00
Orient GI (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Solvangshallen
5.
søndag
11.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Solvangshallen
5.
søndag
11.20
BSF (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Solvangshallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Solvangshallen
5.
søndag
11.30
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Allerød Fodbold Klub (2)
Solvangshallen
5.
søndag
11.40
Orient GI (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Solvangshallen
Virum-Sorgenfri BK (1)
Solvangshallen
5.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Virumgård kunstgræsbane
Værløse BK
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Virumgård kunstgræsbane
FC Holte
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Solvangshallen
5.
søndag
12.10
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Solvangshallen
Allerød Fodbold Klub (1)
Solvangshallen
5.
søndag
12.20
Farum BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Virum-Sorgenfri BK (2)
Solvangshallen
5.
søndag
12.40
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
FC Holte (1)
Solvangshallen
5.
søndag
13.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Solvangshallen
5.
søndag
13.50
Farum BK (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Farum 5/3-17 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
Virum-Sorgenfri BK
Solvangshallen
5.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) VinterBOLD • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Helsinge Fodbold
Virumgård kunstgræsbane
5.
søndag
14.00
GVI
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 3
Gentofte Stadion Opv. kunst
Virum-Sorgenfri BK
Gentofte Stadion Opv. kunst
5.
søndag
15.30
Hørsholm-Usserød IK (3)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
5.
søndag
16.00
Ringsted Dame FK
Kvinder
U16
U16 piger Mester+1 (01/02) VinterBOLD • Pulje 1
Ringsted Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Ringsted Stadion
5.
søndag
16.57
Team Østsjælland Solrød
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje B-række
Roskilde-hallerne HAL C2
Virum-Sorgenfri BK
Roskilde-hallerne HAL C2
5.
søndag
17.33
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje B-række
Roskilde-hallerne HAL C2
Fårevejle BK
Roskilde-hallerne HAL C2
5.
søndag
18.09
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje B-række
Roskilde-hallerne HAL C2
IF Svend Gønge
Roskilde-hallerne HAL C2
5.
søndag
18.33
Hvalsø IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål Finalestævne • Finalepulje B-række
Roskilde-hallerne HAL C2
Virum-Sorgenfri BK
Roskilde-hallerne HAL C2

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland