Menu

VSBs Ungtrænere

Ungtrænere i VSB

Vores ungtrænere kommer primært fra vores u15 og u17 hold.

Træner/holdleder/ungtræner Oversigt (i excel)

Her er blot en listning af alle ungtrænere uden angivelse af hvilket hold de er tilknyttet. Det ses indtil videre kun i Excel filen.

Hvis du vil se staben for et bestemt hold, kig da på holdsiderne

 

Spillerliste

ingen img
Adrian Schønsted-Madsen
ingen img
Alberte Schultz Pinstrup
ingen img
Andreas Melbye
ingen img
Annalina Kofoed
profil
Carl Løkkegaard
profil
Carla Vejrup
ingen img
Celina Laungaard
ingen img
Christian Bardram
profil
Christian Hvalsø Hansen
profil
Christian Mau Kai
ingen img
Christian Starup Jørgensen
ingen img
Clara Sofie Christiansen
profil
Elias Storch Danielsen
profil
Emil Tschufarin Buhl
profil
Emmeline Fischer
ingen img
Ferdinand Holm Simonsen
profil
Gustav Frederik Horn Andersen
ingen img
gustav risom
ingen img
Jakob Juel Lett
profil
Johanne Elisabeth Toft
profil
Johannes Skjellerup
profil
Jonas Amtoft
profil
Lauge Rasmussen
profil
Laura Vejrup
profil
Mads Albert Leerhøj
profil
Mads Kornbech Astrup Enghoff
profil
Magnus Strouhal
profil
Marie Langermann
profil
Marius Nielsen
ingen img
Mathias Palkinn Sigfusson
profil
Oline Marie Dam
ingen img
Oskar Sigurd Brammer
profil
Peter Cletus Petersen
profil
Signe Bodolin Linde
profil
Theodor Hedegaard Hansen
profil
Ulrik Ravnkjær Hannibal
ingen img
William Hein
profil
Yusuf Aryobi

Holdets stab

Holdleder
profil
Lene Laungaard
Træner
ingen pic
Sebastian Deleuran
Kommende kampe
Oktober 2017
23.
mandag
17.00
AB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Virum-Sorgenfri BK
Akademisk Boldklub
24.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Lundtofte Boldklub
Virumgård kunstgræsbane
26.
torsdag
19.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
28.
lørdag
10.00
Sengeløse GI
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Sengeløse Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Sengeløse Idrætsanlæg
29.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
29.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Ledøje-Smørum Fodbold
Virum Stadion
29.
søndag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
29.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
29.
søndag
15.00
TFC Odsherred
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Vig Idrætscenter
Virum-Sorgenfri
Vig Idrætscenter

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland