Menu

Klubtøj

VSB klubtøj og rabataftaler

Gå ind på VSBs dedikerede sportstøj hjemmeside og bestil selv alt, hvad du har brug for.  Derved støtter du samtidig klubben.

Skal du købe klubtøj til et helt hold - evt. med hjælp fra en sponsor se da tilbud her

Klubtøj købt med sponsor støtte ejes af klubben og skal returneres til klubben ved udmeldelse! KAMPTØJ købt af sponsor må derfor ikke bestilles med navn på.

Se 2017 JULEGAVE IDEER HER

 

Klik på nedenstående link:

SPORTYFIED

For priser, og yderligere oplysninger kontakt:

Casper Simonsen casperholmsimonsen@yahoo.dk  

STØT VSB - KØB DIT SPORTSUDSTYR I SPORTYFIED

Klubnyt I går kl. 13:58
160 VSB spillere hyggede sig ved årets VSB Indendørs Stævne Søndag d. 7 januar 2001 pigerne styrede løjerne med fast og engageret hånd - super gået
Klubnyt
15. december kl. 10:57 Julebrev til alle VSB'ere
Klubnyt
13. november kl. 10:17 VSB klubtøj som julegave idé
Klubnyt
27. november kl. 13:42 Velkommen til et nyt Senior 1 Herre Træner team
Klubnyt
22. november kl. 11:19 Velkommen til Tobias Cromwell - Ny U19 dr træner pr 1/1-2018
Kommende kampe
Januar 2018
26.
fredag
18.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
HIK
Virumgård kunstgræsbane
26.
fredag
18.00
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U15
U15 Drenge (03) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Karsemosegård Kunstgræs
26.
fredag
19.30
Vestia
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P3
Kunst, Bavnehøj IA
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kunst, Bavnehøj IA
27.
lørdag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Gilleleje FK
Virum Stadion
27.
lørdag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Virum Stadion
HIK
Virum Stadion
27.
lørdag
10.00
HIK
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, HIK
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, HIK
27.
lørdag
10.00
B. 82, Virum
Kvinder
U14
U14 Piger (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
27.
lørdag
10.30
Skovshoved IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Gentofte Sportspark - kunst 1
Gentofte Kunst 1
Virum-Sorgenfri BK
Gentofte Sportspark - kunst 1
Gentofte Kunst 1
27.
lørdag
11.00
Humlebæk BK
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Humlebæk Stadion
27.
lørdag
11.30
B 93
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Ryparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Ryparken
27.
lørdag
13.00
Brede IF
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P2
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK (1)
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
27.
lørdag
13.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark
27.
lørdag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Hillerød Fodbold
Virum Stadion
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
FC Holte
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Ølstykke FC (1)
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.00
GVI
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
09.18
Vanløse (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.18
Lundtofte Boldklub
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.18
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
HB
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.36
BK Friheden
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
Virum-Sorgenfri BK
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
09.36
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
IF Skjold Birkerød
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
09.54
B 1903
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Fælledparken
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
09.54
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.54
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
FC Damsø
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.00
Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
10.12
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lundtofte Idrætsplads
BSV af 2016
Lundtofte Idrætsplads
28.
søndag
10.12
BSV af 2016 (1)
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U14
U14 Piger (04) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Fredensborg BI
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virum Stadion
Bk. Hekla
Virum Stadion
28.
søndag
10.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
KB (3)
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
10.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Brønshøj BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
11.12
BK Union
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Valby IP, tribunen
Virum-Sorgenfri BK
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Gladsaxe-Hero BK
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
12.45
Måløv BK
Kvinder
U16
U16 Piger 1-2 (02/03) VinterBOLD • P1
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
28.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
FFB
Virumgård kunstgræsbane
28.
søndag
16.45
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lyngby Stadion
Virum-Sorgenfri BK
Lyngby Stadion

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland