Menu

Klubnyt

09. oktober - 2017 kl. 13:18
Lyserød lørdag for VSBs Fodbold Fitness Kvinder - fast tradition
I år en 3.plads ud af 32 hold.
06. oktober - 2017 kl. 17:12
Jakob Andreassen modtager DBUs Sølvnål - en meget sjælden ære.
Med æren følger gratis adgang til superligaen og landskampe
24. september - 2017 kl. 14:25
VSBs nye ungtrænere på kursus
DBU SJ ungtrænerseminar del 1
19. september - 2017 kl. 11:09
Årgang 2012 - Debut ved Jyske 3-Bold Stævne.
Godt hjulpet af VSBs ungtrænere
13. september - 2017 kl. 14:31
Al træning rykkes til KUNST onsdag 20/9
06. september - 2017 kl. 09:51
VSB nyt fra bestyrelsen
29. august - 2017 kl. 12:20
Dejlige frikadeller m kartoffelsalat og salat i cafeen i dag, tirsdag 29/8, og se u18 pokal kamp på opvisningsbanen.
Husk dagens ret hver tirsdag - drop at lave maden selv!!
25. august - 2017 kl. 11:51
Jakob Andreassen modtager DBU SJællands Æresemblem
meritter: bla. 13 år som formand 1987/88,1991-2001, 50 års medlemskab af VSB.
21. august - 2017 kl. 10:36
VSB’s dygtige U11 fodboldpiger helt til tops i Jægersborg Cup
VSBs piger har fuld fart på...
Nyere
Side 1 af 18
Ældre
Klubnyt 09. oktober kl. 13:18
Lyserød lørdag for VSBs Fodbold Fitness Kvinder - fast tradition I år en 3.plads ud af 32 hold.
Klubnyt
Årgang 2012 - Debut ved Jyske 3-Bold Stævne.
Klubnyt
VSB nyt fra bestyrelsen
Klubnyt
VSB’s dygtige U11 fodboldpiger helt til tops i Jægersborg Cup
Klubnyt
Nyt senior 3 i VSB - lægger ud med at vinde 3-2 over FC Rudersdal
Kommende kampe
Oktober 2017
23.
mandag
17.00
AB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Virum-Sorgenfri BK
Akademisk Boldklub
24.
tirsdag
18.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Virumgård kunstgræsbane
Lundtofte Boldklub
Virumgård kunstgræsbane
26.
torsdag
19.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
28.
lørdag
10.00
Sengeløse GI
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Sengeløse Idrætsanlæg
Virum-Sorgenfri BK
Sengeløse Idrætsanlæg
29.
søndag
10.30
Hareskov IF
Kvinder
U11
U11 Piger 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Birkevang
Virum-Sorgenfri BK
Birkevang
29.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
Ledøje-Smørum Fodbold
Virum Stadion
29.
søndag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
29.
søndag
14.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Virum Stadion
Brede IF
Virum Stadion
29.
søndag
15.00
TFC Odsherred
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Vig Idrætscenter
Virum-Sorgenfri
Vig Idrætscenter

Nyheder fra DBU

Nyheder fra DBU Sjælland