Menu

215 nye medlemmer i VSB i år - stort velkommen til jer!

image
VSB
30. august 2019 kl. 09:49

STORT VELKOMMEN TIL ALLE DE NYE MEDLEMMER I VSB.

Igen i år er der kommet mange nye medlemmer i VSB - ialt 215 nye. Som hvert år er det derfor en vigtig opgave at 

byde dem godt velkommen og få dem ind i VSB verdenen og hvert enkelt hold.

I august måned er de nye medlemmer 40% piger/kvinder og 60% drenge/herre.

Vi er glade for, at flere af de nye forældre træder til som forældre trænere, holdledere og kampafviklere for de små årgange stærkt assisteret af vores dygtige unge trænere.

Samtidig er vi også meget opmærksomme på at styrke træner teams på hvert hold, så der er trænere til både de nye og de øvede. Og vi har styrket den sportslige sparring med ansættelse af Thomas samt yderligere kræfter og tiltag er på vej. Det vil markant styrke vores sportslige profil. Dette sammen med f.eks vores investering i en VEO som allerede er taget i brug til video optagelse og analyse af kampe og træning på flere hold.

Her på vores www.vsb-fodbold.dk side kan I læse om alle vigtige informationer og vejledninger til at være fodboldspiller og forældre i VSB. Eller spørg en erfaren forælder på holdet, eller på naboholdet, eller spørg din holdleder. Til sidst spørg også gerne på vsb@vsb-fodbold.dk.

 

Følg også VSB på FACEBOOK så er du sikker på at få vigtige nyheder om VSB.

https://www.facebook.com/VirumSorgenfriBK/ 

Klubnyt 08. oktober kl. 16:03
Anførerportræt - Annemone Nielsen (KS1) & Christian Engelmann (HS1) Læs her begge portrætter af klubbens førsteholds-anførere
Klubnyt
21. august kl. 14:37 Cheftræneren for Kvindesenior beretter
Klubnyt
11. august kl. 15:27 Mindeord om Tom Frandsen
Klubnyt
08. august kl. 14:39 Opstart 11/8
Klubnyt
06. august kl. 10:32 VSB dag 2025
Luk